a
HomeMURAT BOZ- ASLI ENVER AYRILIĞINDA MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

MURAT BOZ- ASLI ENVER AYRILIĞINDA MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

MURAT BOZ- ASLI ENVER AYRILIĞINDA MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

Eser Yenenler’in başını çektiği meşhur gecenin yankıları hala devam ediyor. Ne geceymiş ama? Sonrasında tarafların yaptığı ilginç açıklamalar da tuz biber oldu adeta…

O geceden geriye kalan Eser Yenenler’in “yuva yıkan kadın” ve Candan Kardeşler’in “dondurma yemeye gitmiştik” şeklindeki ilginç açıklamaları oldu. Sanırım tek düzgün ve ayakları yere basan açıklama Murat Boz tarafından geldi. “İhanet söz konusu değildir. Tanıdığım tanımadığım birçok insanın bulunduğu bir ortamda bulunmaktan başka öte bir durum yoktur.” diye ifade etti durumu Murat Boz… Tabii olaya baktığınızda en çok Murat Boz’un konuşulması normal… Çünkü ülkenin en başarılı ve en yakışıklı erkeklerinden biri… O günden bu yana Murat Boz üzerinden ihanet iddiaları aldı başını gitti. Hatta Aslı Enver’in bu gecenin hemen sonrasında ayrılık kararı aldığı ve Murat Boz’dan yaşadıkları evi boşaltmasını istediği de söylendi. Ama taraflar sessiz kalmayı tercih ettiler. Önceki gün çıkan bir haber ise kafaları iyice karıştırdı. Haberde Aslı Enver ile aynı dizide oynayan Özcan Deniz’in bir süredir birlikte oldukları iddia ediliyordu. Hatta daha da ileri giden gazete Aslı Enver-Murat Boz aşkının Candan Kardeşler ile olan geceden daha önce bittiği ve bu yüzden de Aslı Enver’in son olay karşısında sessiz kaldığını ileri sürüyordu. Bunlar çok ciddi iddialar… Ama yazıyı yazdığım ana kadar bir yalanlama gelmedi.

KAFAMDA DELİ SORULAR

Asıl, haber kaynaklarım bana farklı şeyler fısıldadı. Önceki gün çıkan haberin doğru olduğunu, aslında çiftin o geceden çok önce ayrıldıklarını öğrendim. Yani o gecede ne olduğunu bilmem ama Murat Boz o gece sevgilisinden ayrılmış bekar bir erkek olarak Eser’in evinde bulunuyormuş. Yani aldatma söz konusu değil, çünkü ilişki bundan önce bitmiş. Eser Yenenler’in günah keçisi ilan edilmesi de saçma oluyor bu durumda tabii. Murat Boz’u şöhret basamaklarını çıkmaya başladığı günlerden beri tanırım. Karakterinden hiç ödün vermediği gibi hiçbir zaman için de starlığına yakışmayan bir duruma düşürmez kendisini… İlmek ilmek dokuduğu kariyerini en iyi yönlendiren isimlerden biri çünkü… Hiçbir dönem de reklam yapmak gibi bir durumun içinde olmadı. Ama bu son olayda bazı kesimler Murat Boz’a fazlasıyla yüklendi.

Hatta ünlü popçunun babası Cafer Boz’un facetime ile Murat Boz ile görüştürürerek bir kişiyi intihardan vazgeçirmesini bile reklam olarak yorumlayan bazı kötü niyetliler çıktı. Olayın arka planını bildiğim için böyle rahat konuşuyorum. İntihar olayı sonrası reklam iddiaları ortaya çıkınca gazetecilik ilkeleri gereği ailenin onayını alıp görüntüye ulaştım. Çıkan haberlerden duydukları rahatsızlığı ilettiler. Böylesine insani bir durumun bile kötü yorumlanmasına içerlemiş aile… Basına yansımayan sadece ayakligazete.com’da yer alan fotoğrafta Murat Boz’un son anda intihardan vazgeçirdiği İbrahim isimli vatandaşımız bir binanın tepesinde intihar girişiminde bulunuyor. Görüldüğü gibi ortada gerçek bir durum var. Hal böyle olunca ben de ailenin isyanını bu köşeden paylaşayım dedim.

Son tahlilde bir toparlama yaparsak, son süreçte yaşanan olaylar Murat Boz açısından bir sıkıntı yaratmayacaktır. Ama Aslı Enver için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil gibi… Hatta son günlerin gözde Sezen şarkısında söylendiği gibi: Gel gör ki bende rüzgar en sert poyrazdan esti, taze çiçeklenmiş bahar ayaza kesti. Yani diyor ki, Aslı Enver’i zor günler bekliyor.