a
HomeİLK ADIMI SEN AT

İLK ADIMI SEN AT

İLK ADIMI SEN AT

Merhaba, baştan söyleyeyim bu yazı aşırı sevgi içerir:)

Geçtiğimiz hafta yine çok güzel haberler aldım.

Bunlardan beni en çok heyecanlandıran ve mutlu edeni Kenan Doğulu’nun yeni single’ı İLK ADIMI SEN AT ve arkasından uzun süredir çalıştığı yeni albüm haberi oldu 🙂 Söz&Müzik Kenan Doğulu imzası taşıyan şarkının düzenlemesi Güneş Ergün ve Kenan Doğulu’ya ait.

Kenan şarkıları her zaman insanı büyük havaya sokar. Yazın kış, kışın da yaz gibi gelir insana. Aşık eder, umut verir, naiftir, düşündürür, sevgi doludur, samimidir ve olumlu daha ne varsa Kenan’ın melodilerinden süzülü verir. Sözleri hep yapıcı, hep farklıdır. Müzik sektörünün ana şalterlerinden olduğu için çevremdeki birçok insanın Kenan’ı daha fazla duymak ve görmek istemesine hiç şaşırmıyorum. Başarılı ve farklı her sanatçı gibi Kenan’ın da hayranlıktan kaynaklı boy boy taklitlerinin çıkması kaçınılmazdı tabii:) En sevdiğiniz Kenan Doğulu şarkısı nedir diye sorulsa, cevabı altı saat yirmi sekiz dakika hatta daha fazla sürebilir 🙂 Gelelim yeni single ve sonrasında çıkaracağı albüme.

İLK ADIMI SEN AT Algida’nın Cornetto dondurması için yapılmış bu güne kadar ki en dinamik şarkı olmuş, naçizane.Daha önce ki yıllarda Yalın’ın şarkıları ile tatlanıyor, serinliyorduk Cornetto reklamlarında. Pek tabii onlar da çok güzel ve amacına hizmet eden şarkılar, ancak daha romantik daha çocuksu tınılar hakimdi geçmiş projelerde.

İLK ADIMI SEN AT’ı stüdyoda ilk duyduğumda yaptığım yorum, bu şarkı hit, radyo, TV, gece kulüpleri ve müziğin olabileceği her yerden duyacağız demiştim. Daha önce ki Cornetto şarkılarından farkı, daha flörtöz, her kitleye ve yaşa dokunan, aşık olmak, dans etmek, eşlik etmek gibi kıvılcımlar uyandıran, satır satır slogan kokan, insanın yüzüne tatlı bir gülümseme yerleştiren, dinamik ve tekrar tekrar dinleme isteği uyandırması olmuş, ki şu an bu yazıyı yazarken de fonda bir daha bir daha dinlemekteyim 🙂 Tam bir Kenan Doğulu şarkısı olmuş. Şarkıdaki “ayaklarım yere basmıyor” sözünün aksine ayakları yere sıkı sıkı basan bir hit doğmuş.

Her yerde İLK ADIMI SEN AT’ı duyacağımız kesin. Yeni albümü için yaptığı diğer şarkılarını duyma ve birkaçında çalışma şansım olduğu için çok gururluyum 🙂 Özlediğimiz Kenan Doğulu albümü de yolda anlayacağınız. Besteleri Kenan’a sözleri bana ait birkaç şarkıyı da beraber yaptık ve daha da yapıyoruz:)

Kenan Doğulu ile çalışmak nasıl bir his derseniz ilham ve heyecan verici, şahane bir duygu. Ayrıca sözleri yazdığımda ona ilk söylerken ne kadar utandığımı, ellerimin nasıl titrediğini size anlatamam, resmen sesim kısılıyor:) Bir dizi endişe içinde, ya beğenmez ise, ya şöyle olursa, ya böyle olursa gibi fırtınalardan geçiyorum. Kendisi kelime cambazı ve müthiş yaratıcı bir söz yazarı olduğu için, acaba bu sınavı verebilecek miyim endişesi yaşamıyorum dersem yalan olur.

Biz uzun yıllardır arkadaş olduğumuz ve sıkı bir takipçisi olduğum için sesine, huyuna ve tarzına ne oluru, ne olmazı kestirebilmeme rağmen, kilitlendiğim anlar çok oldu ve oluyor:) Kenan ile ilk çalışmamız, 2014 yılında Ozan Doğulu 138 Bpm Moderato albümünün çıkış şarkısı, Kenan Doğulu-Ajda Pekkan düeti Harika için olmuştu. Bestesi ve düzenlemesi Ozan Doğulu ya sözleri ise bana ait olan şarkımız için yapılan “mutluluğun şarkısı” yorumları bizi tabii ki çok mutlu etti. Ben geleceğe negatif cümleler yerine, insana umut veren, pozitif sözler bırakmak istiyorum. Yazdığım şarkıda ayrılık hikayesi işliyor da olsam, naif bir üslup ile anlatmaya özen gösteririm. Hepimizin güzel sözler duymaya ihtiyacı var çünkü. İşte Kenan ve Ozan ile çalışırken de bu ambiyans içinde oluyor insan, bu söz yazarı için büyük bir lüks ve şans. Ayrıca aynı albümde yine Kenan’ın seslendirdiği bestesi Ozan’ a sözleri bana ait Büyük Yürürüm şarkısı için de beraber çalıştık . Üçümüz de hala, biz bu şarkıyı niye kliplendirmedik demiyor değiliz, kısmet 🙂

Ozan ile 2012 yılında çalışmaya başladığımız Harika şarkısı için 2 yıl boyunca, şöyle mi olsun, böyle mi olsun yolculuğumuzun ne kadar doğru olduğunu bu gün hala her gece kulübünde DJ’lerin listesinde yer almasından anlıyoruz. Ozan Doğulu’yu anmışken, yeni hazırladığı proje albümünden bahsetmeden geçemeyeceğim. Sürpriz birçok ismin yer alacağı, yine her yerde duyacağımız süper bir albüm hazırlığında. Yine beraber de birkaç şarkı üzerinde çalışıyoruz. Diğer isimlerden bahsedemediğim için üzgünüm ancak netleşir netleşmez Ozan’ dan izin koparıp sizinle paylaşacağım.Doğulu kardeşler ile müzik yapmak, Kenan’ın dediği gibi  “oyun arkadaşı” olmak çok başka bir keyif ve daha önce de dediğim gibi ilham verici. Aylar, yıllarca verilen emeklerinin yolu açık olsun.

Haftaya da Berkay’ın yeni albümünden bahsedeceğim.

Anlayacağınız bu yaza çok renkli girecek müzik sektörü.