a
HomeMagazinÜNLÜLERDEN NESLİCAN TAY’A VEDA…

ÜNLÜLERDEN NESLİCAN TAY’A VEDA…

ÜNLÜLERDEN NESLİCAN TAY’A VEDA…

Kanserle mücadele eden 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Neslican Tay hayatını kaybetti. Ünlü isimler, Neslican’dan gelen acı haberin ardından duygularını sosyal medya aracılığıyla dile getirdi.

Rize’de ailesi ile oturan Neslican Tay, iki yıl önce kanser hastalığına yakalandığını öğrenmişti. Tümör nedeniyle sol bacağı kesilen genç kız, hayattan kopmamış, azmi ile kanser hastalarına örnek olmuştu. Sosyal medyada hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan üniversitesi öğrencisi Neslican Tay, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileriyle paylaşıyordu. Kansere karşı verdiği mücadeleyle milyonların sevgisini kazanan Neslican’ın tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmesi, sanat dünyasını da yasa boğdu.

DOĞA RUTKAY
Tek kelime konuşmak gelmiyor içimden. Mutsuzum. Büyük büyük kahramanlık alkışları da yapamayacağım, hafifletmeyecek çünkü büyük sözler bu yaşadığın haksızlığı. Ne denli güçlü bir mücadele verdiğini bilmek daha da dokunuyor insana. Çünkü yaşamalıydın sen. Hayatta olmalıydın. Gitmemeliydin. Çok perişanım çok üzgünüm.

CEM YILMAZ
Mekânın cennet olsun güzel kardeşim. Kısa ömrüne koca insanlığı sığdırdın. Gülen yüzünle hep bir melek olarak kalacaksın. Çok üzüldük, sen üzülme.

CEM ADRİAN
Bir gün tüm güzel ruhların bu sonsuz kainatın en güzel yerinde buluşacağına inananlardanım. Bu dünya senin kadar güzel değildi. Senin kadar güzel gülümsemiyor ve senin kadar umut dolu değildi. Daha güzel bir yerdesin. Ben eminim. Ve hepimizi duyduğunu, okuduğunu biliyorum. Öyle bir çizik attın ki kalplerimize. Rengarenk. Seni çok özleyeceğiz Neslican.

SERENAY SARIKAYA
Güzel Nesli. Hepimize öyle duygular bırakıp gittin ki. Korkusuzluğun, cesaretin, inancın, mücadelen, yaşama sevincin ile hepimize inanılmaz bir örnek oldun, bize önceliklerimizi yeniden hatırlattın. Mücadelen çok ama çok güzeldi. Hep var olacaksın. Seni çok seviyorum.

HADİSE
Neslican seninle hiç tanışmadım ama gücünü hep takip ettim. Senin mücadelen, yaşama sevincin ve hayata bakışın herkese örnek olsun. Sen bu dünyadan tüm güzelliğinle gittin. Ailene ve sevenlerine bıraktığın acıyı paylaşıyorum.

MAHSUN KIRMIZIGÜL
Hayatımıza büyük bir iz bırakıp gittin. Sen vicdanın, merhametin, direnmenin, insanlara umut olmanın sembolü oldun. Ah ulan yalan dünya; “Ölüm hep iyilerin kapısı çalacağına, şu hayata yakışmayanların kapısını çalsa ya!”

SILA GENÇOĞLU
Yıldızlar sana iyi bakacak güzel çocuk. Biz de seni ve cesur kalmayı hiç unutmayacağız.

GONCA VUSLATERİ
Çok üzgünüm çok üzgünüm. Hepimiz çok üzgünüz. Ailesine, sevenlerine sabır diliyorum. Yüreklerimizi iyileştirdin. Huzur verdin, ders verdin, yaşamın kıymetini anlattı. Bizim parçamızsın artık. Allah rahmet eylesin.

MERT FIRAT
Huzur içinde uyu Neslican Tay. Son nefesine kadar mücadeleyi hiç bırakmadın.

TUBA ÜNSAL
Ahh içim paramparça oldu. Ah güzel Nesli… Işığını saçtığın bu karanlık dünyada senden kalan parçalarla yola devam… İlham olduğun tüm insanlar gibi seni mücadelenle, amazon ruhunla hatırlamaya devam edeceğiz… Güzel uyu.

SABA TÜMER
Huzurla uyu güzel kız. Seni, o güzel gülüşünü, mücadeleni hiç unutmayacağım. Mekânın cennet olsun.

BERKAY
Nurlar içinde uyu. Allah tüm ailesine ve sevenlerine sabır versin.

EBRU POLAT
Sözün bittiği yer. Allah mekanını cennet etsin.