Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

'TÜRKİYE GÜZELİ'NİN İLGİNÇ HAYATI

'TÜRKİYE GÜZELİ'NİN İLGİNÇ HAYATI

'TÜRKİYE GÜZELİ'NİN İLGİNÇ HAYATI

Kocaman tencerenin başında portakal reçeli yapan ya da fırınında ekmek pişiren bu kadının bir zamanların hem Türkiye hem de Avrupa güzeli olduğunu söylesek şaşırırsınız büyük olasılıkla. Çünkü alışılagelmişin dışında bir yaşam sürdürüyor. Hatta öyle ki anneannesinin zoruyla katıldığı yarışmada taç giymek bile genç yaşında onun hayata bakışını değiştirmedi. 

1982 Türkiye ve Avrupa Güzeli unvanını taşıyan Nazlı Deniz Kuruoğlu çok uzun zamandır Kuşadası, Caferli köyünde yaşıyor. Bir butik otel işetiyor. İşte sosyal medyada paylaştığı fotoğrafları aracılığıyla Kuruoğlu'nun doğayla iç içe rengarenk hayatından kesitler.

Kuruoğlu, henüz gencecik bir balerinken katıldığı yarışmadan Türkiye Güzeli unvanıyla ayrıldı. Sonra Avrupa Güzeli yarışmasında Türkiye'yi temsil etti. Burada da birincilik uvanını elde etti.

Türkiye'nin çok az sayıdaki kısa saçlı güzelinden biri olarak da tarihe geçen Nazlı Deniz Kuruoğlu, modellik ya da oyunculuk yapmak yerine İstanbul Devlet Opera ve Balesi'ndeki görevini sürdürdü. Bir gün dans edersen sakatlanınca klasik baleden vazgeçip modern dansa yöneldi.

Ancak sonra Kuşadası'nın Caferli köyüne yerleşip kendine bambaşka bir hayat kurdu. Aynı zamanda bir motosiklet tutkunu da olan Kuruoğlu, zaman zaman sosyal medya sayfasında Caferli'deki hayatından kesitler paylaşıyor.

Diğer resimleri

'TÜRKİYE GÜZELİ'NİN İLGİNÇ HAYATI