Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

SADRİ ALIŞIK TAKIMI EFENDİ LİG'DE!

SADRİ ALIŞIK TAKIMI EFENDİ LİG'DE!

SADRİ ALIŞIK TAKIMI EFENDİ LİG'DE!

Kerem Alışık, Cansel Elçin ve Sadri Alışık’ın yanı sıra; Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncuları ve öğrencilerinin yer aldığı SAKM Futbol Takımı, Efendi Lig’de attığı gollerle adından söz ettirmeye başladı. Beylerbeyi Stadyumu’nda her hafta gerçekleştirilen maçlar Eylül ayından bu yana tüm hızıyla devam ediyor.

4 yıldan bu yana varlığını sürdüren Efendi Lig de ilk sezonu olan SAKM Futbol Takımı kaptanı Kerem Alışık, “Adından da anlaşılacağı gibi centilmenliğin ve sportmenliğin ön planda olduğu bir lig de olmaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle sağlıklı bireylerin yetişmesi için sanatın ve sporun önemine her daim vurgu yapmakla kalmayıp, böyle bir takım kurduk… Gençlerin spora ve sanata yönelmeleri çok önemli” dedi.

Takımın önemli isimlerinden  Cansel Elçin de, "Sadri Alışık'ın futbol aşkını biliyorduk. Oğlu Kerem de profesyonel futbolcu olarak oynadı. Ben de Fransa'da top koşturdum. SAKM ile tiyatroda zaten bir takım olmuştuk, bunu gerçek futbol sahasında sürdürmek istedik ve beraber bu takımı kurduk. SAKM futbol kulübünün kurucularından olmaktan gurur duyuyorum. Belki bu takım sonsuza kadar devam eder ve biz de kurucuları olarak hatırlanırız” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda ‘Nevarkuzen’ isimli takımla gerçekleşen maçta Kerem Alışık klas bir vuruşla takımının galibiyet golünü atarken sonraki maçta Cansel Elçin Efendi Lig’in iddialı takımlarından ‘Spartak İstanbul’a golünü atarak büyük alkış topladı.