Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

pelin karahan

PELİN KARAHAN GÜNTAY'DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

PELİN KARAHAN GÜNTAY'DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Yeter dizisiyle erkana geri dönen Pelin Karahan, anneliğini, doğumdan sonra kilolarını nasıl verdiğini ve dizi sektörüyle ilgili düşüncelerini anlattı.

Çocuklu hayat nasıl geçiyor? Çok koşturmacalı geçiyor. Oğlum yürümeye başladı, çok hareketli bir çocuk. Tam bir fırlama sürekli peşinden koşuyoruz. Onunla yeni şeyler öğreniyorum.Setin oldukça yoğun evine, oğluna ve eşine nasıl yetişiyorsun?

Set saatlerim kötü değil. Benim için geç bitmemesini sağlıyorlar. Ama geç çıktığım zamanlar Bedri daha erken saatte evde oluyor ve oğlumuzla ilgileniyor. Arkadaşları yerine onunla oynuyor. Aslında bu durumun çok faydası oldu çünkü baba oğul çok güzel vakit geçiriyorlar. Aralarındaki bağ kuvvetleniyor.Dizide kızına ulaşmaya çalışan bir anneyi oynuyorsun. 

Anne olarak oynamak daha rahat oldu benim için. Anne olmadan oynasam bu kadar derinden hissedemeyebilirdim. Ortada çocuklar söz konusu olduğu için o duyguya çok daha rahat giriyorsun. Dizide ya benim başıma gelseydi diyerek empati yapıp ilerlemeye çalışıyorum ve sahneyi bittiğinde, benim için iş biter.Yoksa onu özel hayatıma taşırsam büyük bunalımlara girerim. Çok dramatik bir sahne çeksek bile kestik dendiğinde hemen kahkaha atmaya başlarım. Eğlenceli ve enerjik bir ekibimiz var. Fazla ağlamalı sahneler çektiğimiz için artık ben de gülmek istiyorum.Oyunculuğun daima iyi anlamda eleştirildi 

Olumlu eleştiriler çok fazla ama olmsuzları da oluyor. Dışarıdan gelen seslere odaklanmamaya, kendi oyunculuğumu sergilemeye çalışıyorum. Bu işe hiçbir eğitim almadan tamamen dogaçlama başladım. Dışarıdan etkilenirsem bunun bozulmasından korkuyorum.Sahne içinde o kadar çok pişiyorsunuz ki, kendimi aldığım bilgilerden ziyade daha çok film izleyerek geliştirmeye çalışıyorum. Çok film izlerim. Eşim beni en yakından tanıyanlar arasındadır. Birlikte diziyi izlediğimizde bazen, “Burada çok yalandan oynamışsın” diyor. Bende “Bu saniyede pek hissetmemiştim nereden bildin” diyorum. Onun nokta atışları var bu yüzden bazen eşimden tüyolar aldığım olur.Nasıl bir annesin? 

Çocuğun temel ihtiyaçları düzenli olmalı. Çocuk büyürken ruh hali değişiyor. Böyle zamanlarda biraz daha esnek olmalı. Anne olarak panik yapmadan ihtiyaçlarını onun mutlu olduğu ölçüde planlıyorum.Genç hayran kitlene karşı üzerinde sorumluluk hissediyor musun?

Bu işi yapan herkesin her zaman örnek olma durumu var. İnsanlar sizi takip edip beğendikleri zaman sizi örnek alıyor bunun kontrol edemezsiniz. Tuttuğunuz takım, tavırlarınız, duruşunuz hepsini kapsıyor. Bunun için üzerimde ekstra bir sorumluluk hissetmiyorum. Ama buna rağmen dikkatliyim.Mesleğimizin önüne geçmemeli söylediğimiz sözler ve siyasi görüşlerimiz. Konuşurken kişisel tercihlerimi arka plana atıyorum. Söz konusu gençlerse mutlaka dikkat ederim.Bütün işlerin uzun soluklu olmasında şans mı, doğru proje mi etkili?

Şans yok dersem yalan olur. Mutlaka işin içinde şans var. Bir proje geldiğinde çok düşünüyorum. Günün sonunda aklım ikna olsa da kalp devreye giriyor. Kalp gözüyle hareket ediyorum. Hislerime çok güvenirim.Doğum kiloların nasıl gitti?

Doğum yapalı 14 ay oldu. Doğumdan sonra 40 günde bütün kilolarım gitti.Sinema filmi var mı?

10 yıldır bu işi yapıyorum ama hiç sinema filmi çekmedim. Kendimi içinde iyi hissedeceğim dilediğim bir proje gelmedi. Belki bundan sonra gelir.Sektörü nasıl buluyorsun? 

Çok yorucu. Devamlı bir savaş halinde ortam. Bir anda büyük prodüksiyonlar başlıyor iki bölüm sonra kaldırılıyor. Emeğe yazık. Neredeyse film sürelerinde dizi çekiyoruz. Setteki arkadaşlarımın çok zorlandığını biliyorum. 8 saatten fazla çalışıyorlar ama insanları bu kadar çalıştıramazsınız.Sosyal medyanı sen mi yönetiyorsun?

Instagram’la ben diğer hesaplarımla annem ilgileniyor.