a
HomeUncategorizedOYA AYDOĞAN’IN VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

OYA AYDOĞAN’IN VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

OYA AYDOĞAN’IN VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğan'dan açıklama…

Ünlü sanatçı Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur, annesinin, vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığı'na defnedileceğini açıkladı.

Evinde patates kızarması yerken fenalaşan ve aort yırtılması teşhisiyle hastanede tedavi altına alınan 59 yaşındaki Oya Aydoğan'ın ölüm haberini alan rek başsağlığı diledi. Nuri Alço, oyuncu Tolga Güleç ve Yeliz Şar da hastaneyyakınları ve sevenleri hastaneye gelmeye devam ediyor. Hastaneye gelen sanatçı Seda Sayan konuşmakta güçlük çekerek gelenler arasındaydı.

Oya Aydoğan'ın oğlu Gurur Aydoğan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Aydoğan, "Eminim ki bütün Türkiye'nin çok sevdiği benim en değerlim 1 hafta verdiği yaşam mücadelesini kaybettik.

Bugün 14.30'da Cemal Reşit Rey Kongre Salonu'nda anma töreni düzenleyeceğiz. Ardından da Levent Camii'nde ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı'nda toprağa vereceğiz" dedi.

OYA AYDOĞAN'IN VASİYETİ YERİNE GETİRİLECEK

Gurur Aydoğan, annesinin vasiyetinin yerine getirileceğini belirterek, "Bu süreçte yanımızda olan bize dua eden herkese teşekkür ediyoruz. Vasiyeti, bir isteği vardı. Ulus Mezarlığı'nda gömülme isteği vardı. Oraya defnedilecek. Ameliyattan güçlü çıktı. Ne yazık ki 1 hafta sonra bu kötü haberi aldık. Allah'ın taktiri" şeklinde konuştu.

Oyuncu Tolga Güleç, "Anneler gününde başlayan bu serüven bugün son buldu. Umudumuz vardı, bugün bitti. Bazı gerçekleri kabul etmek zorundayız. İnşallah cennette Kemal Sunal'la, Kayahan'la buluşurlar" diye konuştu.

Oyuncu Yeliz Şar ise, "Hepimizin başı sağolsun. Çok sevdiğim ablamdı. Genelde büyüklerimiz olsun kim olursa olsun kaybettikten sonra 'çok iyi insandı' derdik. Gerçekten benim çok samimi ablamdı. Sözün bittiği yer" ifadelerini kaydetti.
İHA