Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

OYA AYDOĞAN'A HÜZÜNLÜ VEDA

OYA AYDOĞAN'A HÜZÜNLÜ VEDA

oya aydoğan vefat etti

Ünlü oyuncu Oya Aydoğan, bir hafta önce evinde patates kızartması yerken yiyeceğin boğazına takılması yüzünden fenalaşmış, acil olarak hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçının aort damarında yırtık tespit edilmiş ve Aydoğan 12 saat süren bir ameliyat geçirmişti. Ameliyat sonrası 96 saat uyutulan Aydoğan'ın beyninde çok sayıda ödem bulunuyordu.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre sanatçı yoğun bakımdaki tedaviye yanıt vermedi ve dün sabah, 59 yaşında hayata gözlerini yumdu. Oya Aydoğan'ın ölümü sevenlerini yasa boğdu.


Oya Aydoğan'ın vefat ettiği haberini alır almaz hastaneye ilk gelen isimler Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre oldu. Yakın arkadaşı olan Aydoğan'ın sağlık durumunu öğrenmek üzere hastaneye gelen Bülent Ersoy ise acı kaybı kapıdaki basın mensuplarından öğrendi. Annesinin vefatıyla yıkılan Gurur Aydoğdu'yu Halil Ergün teselli ederken yanından bir an olsun ayrılmadı.

Sanatçı, bu sabah Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenecek törenin ardından ikindi vakti Levent Camii'nde kılınacak namaz sonrası sonsuzluğa uğurlanacak.