a
HomeMagazin‘O BEBEĞİ TORUNUM OLARAK KABUL ETMİYORUM!’

‘O BEBEĞİ TORUNUM OLARAK KABUL ETMİYORUM!’

‘O BEBEĞİ TORUNUM OLARAK KABUL ETMİYORUM!’

Sevgilisi Temel Kankıran’dan şiddet gören 6 aylık hamile Ceren Kaplakarslan’ın babası Atilla Kaplakarslan, Kanal D’de yayınlanan ‘2. Sayfa’ programına konuştu.

– Ceren’in kontrolü vardı, hastaneye gitmişlerdi. Adını bile anmak istemediğim şahıs hastaneye gidiyor. Hamileliğiyle ilgili bir paylaşımından dolayı. ‘Ben daha bizimkilere bile söylemedim’ gibi bir bahaneyle tartışma başlatıyor. Nuray devreye girince adam tabancasını çıkarıp Nuray’ın iki kolunu kırıyor. Ceren de annesinin üstüne kapaklanıyor.

– İki kişi değil, 3 kişi var burada. Hamile olduğunu bile bile bunu yapıyorsan bu insanlığa sığmıyor. Bunların durması gerekiyor. Anne, kız ve karnındaki 6 aylık çocuğu. Ceren annesinin üstüne kapaklandıktan sonra karnına vurmasında amaç ne olabilir?

– Saat 20:30 civarı annesi aradı ‘Yetiş bu adam bizi öldürüyor’ diye. Kendi numarası da değildi. Telefon elinden düştü herhalde. Uzaktan hastanenin adını duyunca gittim.

– Bir baba olarak evladına böyle bir şey yapıldığını duyunca ne yaparsın? Yaşı kaç olursa olsun.

– Adalete güvenimiz sonsuz Avukatlarımız gerekenleri yapıyor. ‘Şikayetinizi geri alın’ şeklinde tehditler var Ceren’e. Ceren’in üzerinden bana tehditler var.

– Ben bir vakıf başkanıyım. Biz çok insana destek verdik. Bizim de başımıza geldi. Daha önceki şiddetten haberimiz yoktu. Bu olay olunca öğrendik.

– Bu kişi ‘ben MİT mensubuyum’ diye çocuğumu sindiriyor, ‘eğer benden ayrılırsan anneni ve babanı öldürürüm’ diye kandırıyor. Biz bu ilişkiyi hiçbir zaman desteklemedik. ‘Anneni babanı öldürürüz’ deyince Ceren yeniden birlikte olmaya başlamış. Bir MİT mensubu, ‘ben MİT mensubuyum’ demez. Biz yalan olduğunu biliyorduk da kızımız anlamadı.

– Bebeği 3-4 aylıkken öğrendik. Ceren’in her şeyi var, o şahıs için her şeyi bıraktı. Ceren’e son hatası olmasını söyledik. İkisi için de travma oldu. Psikolog desteği alıyor. Kapandığı zaman açılmıyor. Attığımız her adımı psikoloğa soruyoruz. Gözümüzü yumana kadar onun arkasındayız. Benim bir tane canım var. Onu yurtdışına gönderdik.

– Bebeği torunum olarak kabul etmiyorum. Ceren’in çocuğu olduğu için muhakkak ki seveceğiz ama Ceren’e bunu yapan kişi var. Aradaki dengeyi zaman gösterecek.

– O silah patlasaydı ne olacak? Biz anne-baba olarak çoğumuzun arkasındayız. Tehditle şikayeti geri aldırmak isteyenlerin ismini de verdik. Biz olayı hukukla halledeceğiz.

– Biz tanıştık, benim yanımda Ceren’e olan davranışlarında hiçbir şey görmedik ama Ceren’in başka hayalleri vardı. Doğru bir ilişki değildi.

– Ortada bir şiddet var, darp var. Olayın magazine dönmesini istemiyoruz. Bu son konuşmadır.