Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

MUST

NİŞANTAŞI’NIN BULUŞMA NOKTASI: MUST

İstanbul’un gözde semtlerinden Nişantaşı’nın buluşma noktası MUST, Aralık sonunda kapılarını açtı. Konforlu, samimi ve şık tasarımıyla kısa zamanda semtin en popüler mekanlarından olan MUST, dünya mutfağından zengin lezzetlerle günün ilk saatlerinden itibaren konuklarını ağırlıyor. Nişantaşı’nın mahalle kültürünü yeniden yorumlayan mekanın işletmeciliğini Ercan Gümüşkaya üstleniyor.

Şehrin gözde semtlerinden Nişantaşı, MUST ile yepyeni bir buluşma noktasına ev sahipliği yapıyor. Girişindeki zengin botanik bahçesiyle büyük beğeni toplayan MUST; şık lounge barı, fine dining ve mahzenli özel bölümüyle farklı tasarımları “mahalle barı” konseptiyle buluşturuyor. Yeme içme dünyasının yakından tanıdığı Ercan Gümüşkaya’nın işletmeciliğini üstlendiği mekan, sabah 10:00’dan itibaren konuklarını ağırlıyor.

Dünya mutfağı

Şef Kadir Aytekin imzalı, dünya mutfağından zengin lezzetlerin sunulduğu menüde başlangıçlarda Köz Patates, Ilık Karides, Levrek Salata, Somon Gravlax ve Izgara Kuşkonmaz; ana yemeklerde Ağır Ateşte Pişirilmiş Dana Yanağı, Ördek Confit, Siyah Morina Balığı; pizzada Kuşkonmazlı, Köfteli ve Mısırlı Pizza öne çıkıyor. Tatlılardan da Karanfilli Ananas Carpaccio, Balkabaklı Tiramisu ve Unsuz Şekersiz Kek büyük ilgi görüyor.

“Mahalle” kokteylleri

MUST’ın kokteylleri ise deneyimli barmen Zafer Aldoğan’ın özel sunumuyla hazırlanıyor. Menüde MUST, ON1, G-G, Pepper Dose, MİM, Madame Blackberry, Le Moniaque ve Reyhan yer alıyor. Çok sevilen MUST, adını mekandan alırken; MİM ve ON1 adını mekanın bulunduğu cadde ve kapı numarasından alıyor.