a
HomeMagazin“DERİ’NİN OSCARLARI” SAHİPLERİNİ BULDU

“DERİ’NİN OSCARLARI” SAHİPLERİNİ BULDU

“DERİ’NİN OSCARLARI” SAHİPLERİNİ BULDU

Türk deri sektörüne yeni tasarımcıların kazandırılması amacıyla İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) bünyesinde, Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen 5. Detay Deri ve Deri Ürünleri Tasarım Yarışması’nın kazananları ödüllendirildi.

Deri sektöründe katma değerli ihracatı daha da artırmak için yapılan 5. Detay Deri Ürünleri Tasarım Yarışması’nda, Jüri Başkanı Güven Karaca olmak üzere Demet Sabancı Çetindoğan, Feryal Gülman, Lemi Tolunay, Safa Şahin, Sedef Orman, Ruken Mızraklı, Derin Mermerci, Güneri Cıvaoğlu, Ertuğrul Özkök, Hakan Yıldırım, Özgür Masur, Özlem Kaya, Burak Çelet, Mert Aslan, Zeynep Üner, Ceylan Atınç, Yasemin Öğün, Seçkin Pirim, Burak Sanuk ve Tanju Tamer Geçgören gibi isimler jüri üyeliği yaptı.

Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen ve Ece Sükan’ın sunuculuğunu yaptığı Detay Deri Ürünleri Tasarım Yarışması’na gecenin kreatif direktörlüğünü yapan Raisa ve Vanessa Sason’un yanı sıra cemiyet ve magazin hayatının ünlü isimlerinden Deniz Akkaya, Ceylan Çapa, Pelin Akat, Wilma Elles, Jaklin Güner, Carolina Aldrovandi, Mert Yemenicioğlu, Cansu Akın, Rüya Büyüktetik, Oğuz Erel, Oral Ünlü, İlkyaz Özel, Mert Vidinli, Lal Denizli, Merve Kardeş, Dila Tarkan, Sima Tarkan, Sibil Çetinkaya katılım gösterdi.

TASARIMCILAR KAZANDIRMAYA DEVAM

Yarışmanın ev sahipliğini yapan İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Mustafa Şenocak, gerçekleştirdikleri tasarım yarışmalarıyla sektöre çok değerli tasarımcılar kazandıklarını ve kazandırmaya devam edeceklerini vurguladı. Şenocak, İDMİB olarak öncelikli amaçlarının deri sektörünün tasarım gücünü ve katma değerini arttırmak olduğunu aktardı.

2 KATEGORİDE 6 ÖDÜL SAHİBİNİ BULDU

Tasarımcıların deri konfeksiyon ve saraciye kategorilerinde yarıştığı 5. Detay Deri ve Deri Ürünleri Tasarım Yarışması’nda başarılı tasarımcılar ödüllendirildi. Deri Konfeksiyon kategorisinde ilk üçe giren sırasıyla Merve Karali, Selin Cevahir, Meryem Balıkçı Özöğür, saraciye kategorisinde ise ilk üçe giren sırasıyla Beril Sayın, Çiler Sevingen, Burcu Özden Ergene’ye eğitim ve para ödülü verilecek. Yarışmanın dereceye girenleri bakanlığın tercihi ile yurt dışı eğitim ile ödüllendirilecek.