Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

CEM CEMİNAY VE NEŞE SAPMAZ'DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

CEM CEMİNAY VE NEŞE SAPMAZ'DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

CEM CEMİNAY VE NEŞE SAPMAZ'DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Neşe Sapmaz ve Cem Ceminay, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Beşiktaş Belediyesi'nin düzenlediği etkinliğin sunucusu olacak. Geçen yıl da birlikte sunuculuk yapan ikili, çok uyumlu olduklarını söyledi.

Cem Ceminay:Çin'den Teklif  Bekliyorum

TRT FM'deki radyo programından kovulduğunuza dair haberler çıktı. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

- TRT FM'de 1 Nisan 2015'ten beri dış yapımcı olarak çalışıyordum. Hafta içi her sabah 07.00-09.00 arası ''Günaydın Türkiye'm'' adlı programı yapıyordum. Siyasi hassasiyeti bildiğim için canlı yayında son derece dikkatli davranmaya özen gösteriyordum. Dünyadaki ve ülkemizdeki ilginç olaylardan söz ediyordum. 20 Aralık'ta farkına varmadan programda okuduğum, internette dolaşan garip ama gerçek türü komik bir haberden sonra TRT yönetimi programı yayından kaldırmaya karar verdi. Banttan yapılan ve benim İngilizce sunduğum bir televizyon projesi de bu yüzden gerçekleşmedi. Kovulmadım ama nedense uzaklaştırıldım.

Sizi üzdü mü bu durum?

- Üzmekten çok şaşırttı. Herhalde bu olayın dünyada benzeri yoktur. Hiçbir art niyetmin olmadığı belliyken olayı bu kadar büyütmek çok saçmaydı. Ayrıca kuruma maddi anlamda sözü edilir bir külfetim yoktu. TRT FM'de sembolik bir ücret karşılığında çalışıyordum. Misyonum tüm insanlara sevgi, saygı, birlik, beraberlik, ve barış mesajı vermekti. Sabahları ülkemizdeki insanları inanılmaz bir pozitif enerji vererek uyandırıyordum. Yıllardır beni severek dinleyen sadık dinleyici kitlem ve TRT FM sayesinde ulaştığım geniş dinleyici kitlemle olan birlikteliğim açısından ve TRT yönetimini istemeden güç durumda bıraktığım için üzüldüm.

Radyo teklifleri var mı? Şu sıralar neler yapıyorsunuz?

- Şu anda Çin'den transfer teklifi bekliyorum. Futbolcularımızı astronomik paralar karşılığında alıyorlar, radyocu neden olmasın? Haftanın 4 günü bir gazetede yazdığım köşem var. 25 yıllık radyo anılarımı topladığım bir kitap yazıyorum. Sunuculuk ve seslendirme yapıyorum. Sosyal medyada oldukça aktifim. Ayrıca uzun süredir bir sinema filmi projesi üzerine çalışıyorum. Finansmanı bulur bulmaz beyazperdede bombayı patlatacağım.

Neşe Sapmaz:Evlenmek İstiyorum

İki yıldır Beşiktaş Belediyesi'nin Sevgililer Günü etkinliğinde sunuculuk yapıyorsunuz. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

- Yıllardır Beşiktaş'ta yaşayan biri olarak, Beşiktaş'ın Sevgililer Günü sunucularından olmak oldukça anlamlı benim için.

Sizce iyi bir ikili olduğunuz için mi sizi tercih ediyorlar?

- Geçtiğimiz yıl Beşiktaş Belediyesi'nin yılbaşı etkinliğini yine Cem Ceminay sunmuştu. Sevgililer günü için de Cem ile anlaşmışlardı. Bana 'Cem ile sunuculuk yapar mısın'' dediklerinde hemen kabul ettim. O gece uyumlu ve her şeyden önce dost bir ikili olduk. Cem'le çalışmak beni onore etti, çünkü Cem çalışırken sizi yükselten biri. İyi bir ikili olduk. Bu yılda bunun üzerine, ''Sevgililer Günü sunuculuğumuz geleneksel hale gelsin yine biz sunalım' dedik.

Sevgililer Günü sizin için ne ifade ediyor?

- Sevgililer Günü benim için çok özel. Sevdiğin kişiye adanmış bu günü güzel ve anlamlı buluyorum.

Üç yıl Yavuz Yılmaz ile birlikteydiniz. İlişkiniz neden bitti?

- Biten bir şey üzerine konuşmayı çok doğru bulmuyorum. Sadece şunu söyleyebilirim, evlenme kararı aldık. Evliliğe hazırlanırken anlaşamadık ve ayrılma kararı aldık.

Şu an evlenmeyi düşünüyor musunuz?

- Evlenmek istiyorum, evet. Üç çocuk annesi olma hayalim var dilerim gerçek olur.