Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

AYAKLIGAZETE AYAKLIGAZETE

BÜLENT ERSOY HAKLI BULUNDU!

Bülent Ersoy hakkında modacı Gülşah Saraçoğlu’nun şikâyeti sonrası başlatılan soruşturma kapandı. Savcılık, Bülent Ersoy’un sarf ettiği sözlerde hakaret suçu oluşmadığını belirterek, soruşturmayı takipsizlikle sonlandırdı.

Modacı, Gülşah Saraçoğlu 16 Ocak’ta bir magazin programına konuk yorumcu olarak katıldı. Program sunucusu Gülşah Saraçoğlu’na Bülent Ersoy’un kıyafeti ve takılarıyla ilgili yorumda bulunmasını istedi. Saraçoğlu da bunun üzerine Ersoy hakkında yakışıksız ve hoş olmayan yorumlarda bulundu.

BÜLENT ERSOY’UN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Modacının mimikleri ve imaları sonrası programa telefonla bağlanan Bülent Ersoy, cevap hakkını kullandı ve Saraçoğlu’nun sözlerini eleştirerek, kendisini ifade etti. Bu durum yazılı ve görsel haber yapıldı. Gülşah Saraçoğlu bu durum ardından, savcılığa başvurarak, Ersoy’un cezalandırılmasını istedi.

 AVUKAT SERKAN TOPER: OLAYDA SUÇ UNSURU OLUŞMADIĞINI BEYAN ETTİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Saraçoğlu’nun şikâyeti ardından Bülent Ersoy hakkında soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında Bülent Ersoy’un vekili Av. Serkan Toper, olayda herhangi bir suç unsuru oluşmadığını beyan etti. Savcılık tarafından dosya takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı. Kararda, Bülent Ersoy’un sözlerinin ifade özgürlüğü ve eleştiri sınırları içerinde olduğunu kaydedilerek, Ersoy’un suçsuz olduğu ifade edildi.

(Av.Serkan TOPER)