HomeMagazinARDA TURAN’DAN FLAŞ ‘TACİZ’ AÇIKLAMASI!

ARDA TURAN’DAN FLAŞ ‘TACİZ’ AÇIKLAMASI!

ARDA TURAN’DAN FLAŞ ‘TACİZ’ AÇIKLAMASI!

Arda Turan-Berkay Şahin davasında karar çıktı. ‘Taciz’ suçundan beraat eden ünlü futbolcudan üst üste açıklamalar geldi.

Şarkıcı Berkay’ın eşi Özlem Şahin’e ‘Evli olmasaydım seni kaçırmazdım, çok güzel bir kızsın’ sözleriyle taciz ettiği iddia edilen Arda Turan bu suçtan beraat etti ve konuyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay arasında geçen yıl yaşanan kavgada mahkeme kararını açıkladı. Arda’ya korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Bu suçlardan mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Turan, cinsel taciz suçlamasından ise beraat etti.

ARDA TURAN: BÖYLE BİR İŞİN İÇİNDE BULUNMADIM
Arda Turan, Kanal D’de yayınlanan ‘2. Sayfa’ programına mesaj atarak, “Çok mutluyum, hapis cezası almak uğruna davamdan vazgeçmedim. Ben böyle bir işin içinde bulunmadım (cinsel taciz suçlamasını kastediyor). Türkiye Cumhuriyeti’nin gelmiş geçmiş en yüksek tazminat davasını açacağım” dedi.

ARDA AYRICA KİŞİSEL SOSYAL MEDYA HESABINDAN DA BİR AÇIKLAMADA BULUNDU!

İşte o önemli açıklamadan satırbaşları…

İnsanın karşılaşacağı en büyük zorluklardan birinin, bir iftira karşısında, hem de böylesi ağır bir iftira karşısında haklılığını savunmaya çalışmak olduğunu tecrübe ettim. Ben konuşulması bile beni rahatsız eden bu yargılama konusu ‘sözlü taciz’ suçunu işlemedim. İşlemem de mümkün değildir.

Bugün itibarıyla tüm kamuoyunu; bu iddiaların ortaya atıldığı günlerde söylenenleri, yapılan sözde haberleri ve mahkemeye dahi saygı duymayarak kendilerine uzatılan her mikrofonda devam eden yargılamayı etkilemeye yönelik beyanları verenleri hatırlamaya; bu olayı adeta kendilerini öne çıkarıcı bir reklam malzemesi olarak kullananların kimler olduğunu düşünmeye davet ediyorum.

Allah’a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. °dönemde bana bu iftirayı atanlara çanak tutanları, buna içten içe sevinen ve hatta dostundan şüphe edenleri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Kendi vicdanlarında kendilerine karşı dileyecekleri özür, umarım ki bundan sonraki yaşamları için onurlu bir başlangıcın ilk adımı olur. Tüm bu olumsuzluklara rağmen söylemek isterim ki; ben yine de insanlara, güzele ve iyiye olan inancımı hiç kaybetmedim.

Bu olaylardan kendi adıma da dersler çıkardığım muhakkaktır. Bundan hareketle; çok çalışıp, mesleğimi en Iyi şekilde yapıp her zaman yanımda olan ailemi, sevgili eşimi, kulübümü ve dostlarımı gururlandırmak en büyük amacım olacaktır.Son olarak söylemek istediğim şey; bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından BERAAT ettiğimdir. Başımı; kendi huzurundan başka bir yerde eğdirmeyen Allah’a şükürler olsun.