Güncel magazin haber siteniz Ayaklı Gazete

AHLAKSIZ TEKLİFİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

AHLAKSIZ TEKLİFİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

AHLAKSIZ TEKLİFİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Oyuncu ve model Sevda Demirel bugün, Kanal D ekranlarında yayınlanan 'Renkli Sayfalar' programına konuk oldu. Yaşadığı zorlukları gözyaşları içinde anlatan Demirel, kendisine ahlaksız tekliflerde bulunulduğunu söyledi.İşte Sevda Demirel'in açıklamalarından satırbaşları...

Ben şu an 44 yaşındayım ve hala bu tacizleri yaşıyorum. Zamanında bir takım mesleğim adına verdiğim pozlardan dolayı o pozları profesyonellik olarak düşünmeyip, ‘bu kadın benim olmalı’ hırsıyla bir takım yapımcılar, televizyoncular, kanal sahipleri vs. o dönem benim işlerimi baltalayanlar hep 'hayır' dediğim erkekler oldu.Benim hayatımı mahvettiler.

Ben uzun zamandır bir şey yapamıyorum. Dergilere kapak olduğum dönemlerde iş sebebiyle beni çağırıp da bambaşka şeyler teklif ediyorlardı ve benim midem kalkıyordu bu insanlardan. Benim hiç bir erkek dayanağım olmadı bu hayatta. Geri çekilmek zorunda kaldım. Ben o adamlara 'Hayır' dedikçe bütün iş olanaklarım kapandı. 'Evet' demem gerekiyordu, çünkü bikinili açık seçik poz veriyordum. O pozlardan yola çıkıp bütün hayatımı o şekilde yaşadığını zannediyorlar. Ben bikiniyle mayoyla evde gezmiyorum kardeşim, o benim işimin uzantısıydı. Onu yapıp o şekilde sahne teklifleri alıyordum.

Yani bir sürü assolistlerle çalıştım ben, ama ne oluyordu bana daha fazla çiçek geliyordu, daha çok ilgi oluyordu diye beni işten çıkaranlar oldu. Ben çok acılar çektim, çok parasız kaldım. Üç gün bir pide ile idare ettim. Şükürler olsun ki rabbim benim yüzüme baktı da küçük küçük biriktirip de şu an bir şeylerim var kenarda. Ama ben çok sıkıntılı günler yaşadım.

Ben 44 yaşındayım hala halk beni bağrına basmadı. Bu çok acı bir şey benim için, ben kötü bir insan değilim içimde hep sevgi var. Hiç kimseyi sömürmedim hayatımda, hiç bir erkeğin parasıyla hayatımı idam ettirmedim. Bazen kiramı bile ödeyemedim ama hiç bir erkeğe taama etmedim. Ama artık yoruldum. Çok yanlış lanse ettiler beni, yumuşacık çocuk kalbim var benim ama ben bunu anlatamıyorum imkanım yok.

İnsanlar hep bana önyargı ile yaklaşıyorlar. Babam ölmeseydi çok daha güçlü olurdum, çok yalnız kaldım. Ben 16 yaşımdan beri yalnız yaşıyorum. Kolay mı ailesiz olmak. Hiç kardeşim yok, hiç kimsem yok. Sadece annem var o da uzakta yaşıyor. İftiralar atıldı, neler yapıldı bana. Bir televizyon kanalına gittim ‘spor haberlerini sen sunacaksın gel’ dediler, ben de gittim. Tekrar mesleğimle önde olurum dedim. Görüşmeye gittim her şey çok güzeldi, her şey çok mantıklı gidiyordu ertesi gün beni aradılar sabahın erken bir saatinde bana yapımcı 'ikinci karım olur musun'a getirdi lafı. Ben de ona mesaj attım 'Lanet olsun, seninle o kadar iyi arkadaştık sen demi' dedim. Bu kişi benim arkadaşımdı. Bu kişi beni daha fazla kızdırırsa ismini açıklayacağım. Bu kişi evli ve çocuklu biri.

Bu tip şeyleri başkalarına da yaparsan eğer birinden duyarsam bu şekilde bir olay yaptığını seni ele vereceğim. Bütün mesajlarını konuşmalarını ele vereceğim, her yerde söyleyeceğim' dedim. Bunun gibi binlerce kez olay yaşadım. Hani bir gün canıma tak etti deyip de kötü haberimi alırsanız... Ben neden bu ülkedeki kendi akranlarımdaki kadınlar gibi bir yerde değilim, sessim mi yok, sahnem mi yok, çirkin miyim? Ben artık bu ülkede sevilmek istiyorum, benim sevilmeye ihtiyacım var. Değer görmek istiyorum.

Verdiğim pozlar hep benim önüme engel oldu. Çünkü bu hep benim istenilen bir kadın olma durumumu sağladı bu duruma 'hayır' dediğim için yollarımı kapadılar. Çok yaşadım bunları, gerek sponsorlar tarafından gerekse işverenler tarafından... İş için bazı dosyalar götürdüm menajerlere, sponsorlar, işverenler benimle yemek yemek istediler, tanışmak istediler 'hayır' dedikçe kapılar kapandı.

Benim gibi evinde oturanlar da var araştırın, benim gibi neler yaşayanlar vardır. Türk erkeğinin uçkuru yüzünden hayatlar mahvoluyor. Biz ‘hayır’ dedikçe de şaşırıyorlar. 'Hayır diyecek kadın değilsin ki' icabında bakıyorlar. Şu anki kafayla o pozları kesinlikle vermezdim asla, ama o dönem öyle bir trend vardı. Herkes kapak oluyordu. Nerede o eski mankenler kapak olanlar, bunlar hep bu tip tacizci insanların tuzağına düştü, yani bu tarz engellerle karşılaştılar.

Kiminle çalışmak istediysem hep beden altı yaklaştı, hep bu zihniyetle yaklaştı. Ben Almanya'dan gelen bir kız olduğum için hep saftım, kim ne derse inanıyordum. Ama artık kimseye inanmıyorum, kimseye güvenim kalmadı, erkeklere güvenim kalmadı. 

ayakli_gazete_2016_anketleri